Villapp-Virtueel

0

In het kader van 110 jaar Villapark, heeft de Buurtvereniging in samenwerking met Marjon Vreeswijk en Sylvia Huijsmans, het Boek Kijk (op) de Wijk uitgebracht. Veel wijkbewoners hebben positief gereageerd op het boek, door het te kopen of door nog meer (archief) materiaal aan te bieden.

Ook heeft een oud-bewoner van onze wijk, Jan de Waal, de Parklaan volledig in kaart gebracht.  eindhovenfotos.nl/parklaan.htm

Het zou enorm jammer als we al deze kennis en hulp zouden laten liggen. Het bestuur heeft daarom een plan ontwikkeld met de naam Villapp-Virtueel. Een digitale voortzetting van het boek, maar dan meer.
Daartoe willen we per straat/geografische ruimte een online dossier aanleggen, dat we bereikbaar willen maken voor alle bewoners, ook van buiten onze wijk. Het moet  eenvoudig toegankelijk zijn, gemakkelijk te raadplegen en interactief via bijvoorbeeld deze (buurt)website.
Groot voordeel van een digitale versie is dat (oud)bewoners het dossier continue aan kunnen vullen met eigen beeldmateriaal en verhalen en het zo een dynamisch document wordt waarbij de betrokkenheid hoog is.

Wat moet er in het online dossier zoal staan?

Onze wijk kent op dit moment 35 straten en 3 geografische ruimten (NRE-terrein, Mignot plantsoen en het Fuutlaan terrein – plaatsen waar zich gebeurtenissen hebben afgespeeld die betekenisvol zijn voor onze wijk). Het online dossier per straat/geografische ruimte zou zeker de volgende elementen moeten bevatten:

 • Foto’s (oud, bij voorkeur voor 1956)
 • Films (fragmenten)
 • Historische Verhalen en anekdotes
 • Bijzondere kenmerken
  • Bouwtekeningen
  • Cultuurhistorische e/o stedenbouwkundige feiten
  • Beschermde status al Monument, Industrieel Erfgoed of achtergrond
  • Bijzondere kenmerken of gedenktekens (Plaatjes in de stoep of op gevels)

Wie zoeken wij?
Wij zoeken mensen die ons willen helpen bij:

 • het Inventariseren, bestuderen en vastleggen van de reeds aanwezige gegevens bij diverse instanties, publicaties en personen (wijkbewoners, onze eigen ‘(stads-)archivaris’ en stadsgidsen, privé archieven van Philips en archieven van particulieren);
 • het verzamelen van de ontbrekende gegevens/anekdotes/verhalen e.d. – research bij RHCe (Regionaal Historisch Centrum Eindhoven, Erfgoedhuis etc.;
 • categoriseren gegevens/anekdotes/verhalen;
 • redactie voeren op de ontstane teksten en gegevens;
 • vormgeven van het online dossier.

Als u zelf interesse hebt of iemand kent die geknipt is voor dit karwei neem dan contact op met bestuur@villapark.ws

 

DELEN

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.